سایزبندی لباس در برندهای مختلف

حتما برای شما هم پیش آمده است که لباس‌های یک اندازه از دو برند را در کنار هم دیده باشید و از تفاوت سایزبندی آن‌ها تعجب کرده باشید. مثلا کمر شلوار سایز ۳۸ یک برند دقیقا به اندازه‌ی کمر شلوار سایز ۴۰ یک برند دیگر است. در این شرایط این سوال پیش می‌آید که چرا سایز بندی لباس یک شکل و اندازه در دو برند با هم متفاوت است؟

در این مطلب از دیجی‌کالا مگ می‌خواهیم بالاخره به این پرسش جدی یک پاسخ منطقی بدهیم و ببینیم علت تفاوت سایزبندی لباس در برندهای مختلف چه دلیلی دارد.

شاید در نگاه اول تفاوت سایزبندی لباس در برندهای مختلف مساله‌ی خیلی مهمی به نظر نیاید. اما وقتی شما که همیشه لباس سایز ۳۶ می‌پوشید برای خرید لباس جدید باید سایز ۳۸ یا ۴۰ را انتخاب کنید حتما موضوع آزاردهنده می‌شود.

حتی شاید این تغییر سایز لباس باعث شود به سراغ رژیم‌های لاغری سفت و سخت بروید تا دوباره به سایز قبلی خود بازگردید. اما باید بدانید که این تغییر سایز لباس به معنای چاق شدن شما نیست. اگر خوب دقت کنید می‌بینید که ظاهر بدن شما تغییری نکرده و همچنان لباس‌های قبلی که سایز ۳۶ هستند را به راحتی می‌پوشید.

پس مشکل در جای دیگری است. کشورهایی که واردات لباس انجام می‌دهند با موضوع تفاوت سایزبندی لباس بیشتر درگیر هستند چون هر سری از لباس‌ها با استانداردهای یک کشور دوخته شده و به همین دلیل تفاوت‌های زیادی با هم دارند.

افراد زیادی وجود دارند که به دلیل ترس از چاق‌تر دیده شده لباسی که سایز بزرگ‌تری نسبت به قبل دارد را نمی‌خرند. شاید تا قبل از این خواندن این مطلب شما هم از همین افراد بوده‌اید اما حالا می‌دانید این شما نیستید که بزرگ‌تر شده‌اید، بلکه این فقط یک تفاوت ساده در سایزبندی لباس است.

Check out similar topics

Related Posts